Bogate możliwości wypoczynkowe w Egipcie i we Włoszech – wyjazd tam przepisem na udane wakacje

Coraz częściej, w czasie wakacji, urlopów, wyjazdy za granicę o charakterzeurlopowym, cieszą się dużą ilością wielbicieli. Idealnymi, dobrze rozwiniętymi pod względem turystycznym, miejscami są Egipt i Włochy. Oba te państwa są stosunkowo niedrogie i (biorąc pod uwagę Polskę) nieodległe. Słońce, woda, gorące plaże, ciekawe widoki, dobrze rozwinięta infrastruktura – najczęściej pożądane cechy, które można właśnie tam odnaleźć.

Egipt (zerknij na sunrise holidays resortwww.eccoholiday.com) – słoneczne i tanie miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów

Egipt

Autor: Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Egipt wydaje się być znakomitym miejscem na wypoczynek dla turystów – wielbicielom odpoczynku biernego daje w ofercie gorące, piaszczyste plaże, a miłośnikom aktywnego odpoczynku – możliwość poznania kultury i zabytków. W Egipcie istnieje również atrakcyjna oferta punktów gastronomicznych i hotelarskich. Miejsca do których warto się udać to głównie Hungarda i Sharm El Sheikh. Dlaczego? Hungarda w niedawnym czasie była małą osadą rybacką, a w ciągu ostatnich lat stała się jedną z najchętniej zwiedzanych i najbardziej znanych miejscowości turystycznych.

Łączy ze sobą tradycyjny klimat Egiptu z innowacją. Następnym plusem jest fakt, że w jej okolicach są rafy koralowe – przez wielu uważane za najpiękniejsze na świecie. Sharm El Sheikh często nazywana jest perłą Egiptu – dzięki swojemu położeniu jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Jest również pierwszorzędną bazą nurkową Egiptu – wydaje się być prawdziwą mekką dla miłośników tego sportu. W pobliżu Sharm El Sheikh również znajdują się atrakcyjne rafy koralowe warte zobaczenia. Dla wielbicieli mocnych przeżyć powstało obserwatorium rekinów.

Czy bezskutecznie chcesz odnaleźć podobny wpis? Jeżeli tak, to autentycznie zalecamy ten portal (uroczysko7stawow.pl/) – to na pewno jest to, czego właśnie w tej chwili potrzebujesz.

Odważni mogą nurkować razem z nimi.

Z jakiego powodu w ramach wyjazdu wakacyjnego warto udać się do Włoch?

Egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
Wczasy we Włoszech również cieszą się dużym zainteresowaniem. Słońce, piękne krajobrazy i bogata architektura, aromatyczna kuchnia każdego roku przyciągają dużą ilość turystów. Miejsca które są przez nich najchętniej odwiedzane to Rzym, Sycylia i Toskania. Rzym, przez wielu określany Wiecznym Miastem, gdzie można zwiedzić przede wszystkim Watykan i skarbnice jego muzeów. Niemało jest tam urokliwych pod względem architektury placów, zabytków, fontann – dlatego zwolennicy aktywnego spędzania czasu, bez wątpienia nie będą się tam nudzić. W Sycylii przyciąga błękitne morze z ciągnącymi się kilometrami plażami z wydmami. Jest tam również największy w Europie aktywny wulkan – który ucieszyć może poszukiwaczy mocnych wrażeń. Toskania to jeden z najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Bogaty krajobraz daje wiele możliwości – od pieszych wędrówek, przez wypoczynek na plażach, po uprawianie zimowych sportów w górach.