Bogate możliwości wypoczynkowe w Egipcie i we Włoszech – wyjazd tam przepisem na udane wakacje

Coraz częściej, w czasie wakacji, urlopów, wyjazdy za granicę o charakterzeurlopowym, cieszą się dużą ilością wielbicieli. Idealnymi, dobrze rozwiniętymi pod względem turystycznym, miejscami są Egipt i Włochy. Oba te państwa są stosunkowo niedrogie i (biorąc pod uwagę Polskę) nieodległe. Słońce, woda, gorące plaże, ciekawe widoki, dobrze rozwinięta infrastruktura – najczęściej pożądane cechy, które można właśnie tam odnaleźć.

Egipt (złap okazje na sunrise holidays resortzobaczysz na tym serwisie) – słoneczne i tanie miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów

Egipt

Autor: Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Egipt wydaje się być znakomitym miejscem na wypoczynek dla turystów – wielbicielom odpoczynku biernego daje w ofercie gorące, piaszczyste plaże, a miłośnikom aktywnego odpoczynku – możliwość poznania kultury i zabytków. W Egipcie istnieje również atrakcyjna oferta punktów gastronomicznych i hotelarskich. Miejsca do których warto się udać to głównie Hungarda i Sharm El Sheikh. Dlaczego? Hungarda w niedawnym czasie była małą osadą rybacką, a w ciągu ostatnich lat stała się jedną z najchętniej zwiedzanych i najbardziej znanych miejscowości turystycznych.

Łączy ze sobą tradycyjny klimat Egiptu z innowacją. Następnym plusem jest fakt, że w jej okolicach są rafy koralowe – przez wielu uważane za najpiękniejsze na świecie. Sharm El Sheikh często nazywana jest perłą Egiptu – dzięki swojemu położeniu jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Jest również pierwszorzędną bazą nurkową Egiptu – wydaje się być prawdziwą mekką dla miłośników tego sportu. W pobliżu Sharm El Sheikh również znajdują się atrakcyjne rafy koralowe warte zobaczenia. Dla wielbicieli mocnych przeżyć powstało obserwatorium rekinów. Odważni mogą nurkować razem z nimi.

Z jakiego powodu w ramach wyjazdu wakacyjnego warto udać się do Włoch?

Egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
Wczasy we Włoszech również cieszą się dużym zainteresowaniem. Słońce, piękne krajobrazy i bogata architektura, aromatyczna kuchnia każdego roku przyciągają dużą ilość turystów. Miejsca które są przez nich najchętniej odwiedzane to Rzym, Sycylia i Toskania. Rzym, przez wielu określany Wiecznym Miastem, gdzie można zwiedzić przede wszystkim Watykan i skarbnice jego muzeów. Niemało jest tam urokliwych pod względem architektury placów, zabytków, fontann – dlatego zwolennicy aktywnego spędzania czasu, bez wątpienia nie będą się tam nudzić. W Sycylii przyciąga błękitne morze z ciągnącymi się kilometrami plażami z wydmami. Jest tam również największy w Europie aktywny wulkan – który ucieszyć może poszukiwaczy mocnych wrażeń. Toskania to jeden z najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Bogaty krajobraz daje wiele możliwości – od pieszych wędrówek, przez wypoczynek na plażach, po uprawianie zimowych sportów w górach.