Dlaczego powinniśmy zwiedzić Legnicę? Co warto zwiedzić w tym mieście?

Poznana doskonale z istotnych wydarzeń historycznych, może się pochwalić cennymi zabytkami i piękną okolicą. Legnica jest jednym z bardziej interesujących miejsc, jakie z pewnością warto odwiedzić w okresie wycieczki po Dolnym Śląsku. Noclegi Legnica są dostępne dla każdego. Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na gości? Jakimi zabytkami może się pochwalić to miasto?

Legnica znana jest z cudownego zamku, w jakim łączą się różnorodne style architektoniczne. Dostrzec tu można i elementy typowe dla sztuki romańskiej, a także cechy typowo gotyckie. Renesansowa brama wjazdowa oraz elementy neogotyckie dobudowane na przełomie XIX i XX wieku sprawiają, że zamek ten robi wielkie wrażenie. (Hotele w Legnicy) Bliżej tej interesującej budowli znajduje się gotycka świątynia NMP. Zbudowana w czternastym wieku również może się pochwalić detalami typowymi dla sztuki romańskiej oraz gotyckiej. Kolejnym ciekawym zabytkiem sakralnym jest w Legnicy katedra św. Piotra i Pawła, której najstarsze fragmenty pochodzą z trzynastego wieku. Budowę katedry zakończono jednakże dopiero w piętnastym wieku, natomiast prace w jej wnętrzu skończyły się w XVIII stuleciu. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym w Legnicy pozostaje jednak kościół św. Jana. Ta popularność związana jest z istniejącym w tym miejscu Mauzoleum Piastów.

Zwiedzanie miasta

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com

Legnica jest w stanie też pochwalić wspaniałą atrakcją, którą jest pałac Cystersów. Zbudowany w stylu barokowym zachwyca od bardzo dawna, a fachowcy już wcześniej uznali go za jedną z najwspanialszych rezydencji pałacowych na terenie Dolnego Śląska. We wnętrzu czeka na turystów następna atrakcja. Jest to Muzeum Miedzi, w którym można zobaczyć nie tylko piękne przedmioty zrobione z miedzi, lecz także interesującą kolekcję minerałów.

W czasie wyprawy do Legnicy powinniśmy jednocześnie zajrzeć do miejscowości Legnickie Pole. W tym mieście, w odległości zaledwie dziesięciu kilometrów od centrum miasta, czekają liczne atrakcje dla miłośników historii. To kościół św. Jadwigi z osiemnastego wieku, do jakiego przylegają zabudowania dawnego klasztoru Benedyktynów.

Czy czujesz ochotę przeglądnąć nowe wpisy? Więc zachęcamy do wejścia w link – pod nim oczekuje na Ciebie autorska strona internetowa (http://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/turcja).

Miejscem szczególnym jest tu kościółek kamienny z XIII stulecia, jaki został wzniesiony w wyjątkowym miejscu. To tu właśnie św. Jadwiga miała odnaleźć ciało swego syna. O wydarzeniach sprzed wieków do dzisiaj przypomina znajdujące się w kościele Muzeum Bitwy Legnickiej.