Jak udać się na zagraniczne wczasy, aby było jak najbardziej optymalnie finansowo? Jakie mamy możliwości?

Nie każdy wie, ale wczasy w cudowne zakątki świata nabyte w biurze podróży w Niemczech mogą być nawet o kilka tysięcy tańsze niż w polskim. Jak to w ogóle możliwe?
W dzisiejszych czasach nie ma kłopotu, ażeby udać się za granicę. Jesteśmy w stanie więc wyjechać przykładowo z polskim biurem podróży.

To

kuba na wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

obecnie najbardziej znana opcja, ale jak najbardziej istnieją również inne opcje. Można zaplanować wycieczkę samodzielnie, ale to najbardziej zajmująca opcja, gdyż nie jest tak łatwo to zaplanować, trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, jakie z pewnością mogą sprawić trudność. Rozwiązaniem więc mogą być wczasy z niemieckich biur podróży, do których przekonuje się coraz większa liczba naszych rodaków – zobacz oferty wczasów w niemieckich biurach podróży.

Dość często wiele osób wyszukuje tani lot, np. do Berlina, gdzie po wylądowaniu na lotnisku kupuje się tanie wczasy w egzotycznym miejscu, na przykład jak Kuba z Niemiec. Czemu tego rodzaju wyjazdy są tak korzystne? Sprawdź – apollotour.pl/skuxk_kuba.htm. Faktycznie dlatego, że wykupują oni o wiele większą ilość lotów, tak więc dzięki temu mogą wynegocjować lepsze stawki. Niemcy zresztą podróżują od zawsze, więc taka dziedzina gospodarki jest rzeczywiście świetnie rozwinięta. Niemcy to przede wszystkim znaczny rynek, bardziej zamożni i częściej udający się na wakacje (Zobacz też: Turcja) klienci, ale jednocześnie mniejsza sezonowość wczasowania. To tak naprawdę pozwala na minimalizowanie cen, dodatkowo niektóre niemieckie biura mają swoje własne floty samolotowe albo udziały w liniach lotniczych. To więc sprawia, że kupując transport mogą negocjować korzystniejsze stawki.

plaża w wakacje

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy będziemy zdecydowani na kupienie wycieczki u niemieckiego organizatora, to oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę konieczność dotarcia na tamtejsze lotnisko i mające z tym związek opłaty. W sytuacji wyjazdu na przykład z Berlina nie powinny być one znaczące, jednakże wiele osób podróżuje samochodem, bo parkingi są tam tańsze niż przykładowo na Okęciu. W przypadku wylotu z bardziej odległego niemieckiego miasta dobrze jest pomyśleć o szukaniu taniego połączenia lotniczego. To powoduje, że mamy szansę na tańsze wakacje, wobec tego na pewno warto to przemyśleć.