Jeśli na odpoczynek to wakacje Ustronie Morskie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – mówi znane przysłowie. A i tak się składa, iż znaczna część Polaków bardziej widziało egipskie piramidy, niż piękne, nasze polskie morze. Na szczęście, coraz więcej z nich zamienia kierunek swoich wczasów na polskie kurorty turystyczne.

Zachód słońca nad Bałtykiem

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Była moda na Egipt i Turcję. Dalej zasłynęła Chorwacja, Czarnogóra, Grecja. Dzisiaj Polacy „przejedzeni” już zagranicznymi wojażami zaczęli doceniać krajowe miejsca turystyczne i znajdywać w nich piękno. A jeśli Polska, to przede wszystkim morze. A skoro morze, to Ustronie Morskie – najlepszy wybór na tegoroczne wczasy.

Ustronie Morskie jest małą, starą rybacką wioską, mieszczącą się w pięknej części Pomorza, nieopodal Kołobrzegu. Wioska ta, choć typowo turystyczna, daje zdecydowanie więcej wytchnienia i odpoczynku, niż pobliskie kurorty wypoczynkowe, jak na przykład Międzyzdroje. Choć niepozorna, daje mocoferuje mnóstwooferuje multum atrakcji, które umilą chwile zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Gdy wystukujemy w wyszukiwarkę hasło: wakacje ustronie morskie, początkowo pojawi się nam pełno propozycji na domki letniskowe. Zważając na fakt, że na wczasy wybieramy się z całą rodziną i na dłuższy okres czasu niż kilka dni, to najkorzystniejsza opcja noclegu. Szukając dalej szybko się dowiemy, że oferta wypoczynkowa nie kończy się tu na bajecznych widokach morza i noclegach. Bo choć Ustronie Morskie położone jest na wysokim klifie, to jest w stanie zaoferować o wiele więcej. Zaczynając od pięknych, bajecznych wprost widoków możemy postawić na niezapomniane loty widokowe na obszarze Ustronia i Kołobrzegu.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej spa zakopane na prezentowany temat – informacje będą z pewnością niezwykle interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Dla bardziej ekstremalnych wczasowiczów miejscowość ma do zaproponowania skoki spadochronowe nad samym morzem, zaledwie 200 metrów od plaży. Jeżeli energia się nie wyczerpie, można ją doładować w okolicznym parku liniowym GIBON. Wiele ciekawych miejsc noclegowych dostępnych jest na tej stronie .

Dla wczasowiczów z dziećmi wartą zapamiętania przygodą będzie Western Park, który poza świetną zabawą zapewni dużą dawkę wiedzy odnośnie plemion Indian. Dalej zwiedzania z dziećmi warto zobaczyć skansen chleba, który wita świeżo upieczonymi bochenkami. Korzystając z okazji warto obejrzeć jedne z najstarszych i największych dębów, mających ponad 600 lat.

Głodnych romantycznych uniesień Ustronie zaprasza do obejrzenia miejskiej latarni morskiej, do której prowadzi 190 granitowych schodów. A na koniec każdy musi koniecznie odwiedzić kino 7D, w którym widzowie poczują „powiew powietrza, dotyk na plecach, zapach, temperaturę, bryzę wody, bąbelki, smeranie po nogach…”. Jak widać, wakacje ustronie morskie to najlepsza opcja na spędzenie tegorocznego lata.