Jeśli na odpoczynek to wakacje Ustronie Morskie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – mówi znane przysłowie. A i tak się składa, iż znaczna część Polaków bardziej widziało egipskie piramidy, niż piękne, nasze polskie morze. Na szczęście, coraz więcej z nich zamienia kierunek swoich wczasów na polskie kurorty turystyczne.

Zachód słońca nad Bałtykiem

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Była moda na Egipt i Turcję. Dalej zasłynęła Chorwacja, Czarnogóra, Grecja. Dzisiaj Polacy „przejedzeni” już zagranicznymi wojażami zaczęli doceniać krajowe miejsca turystyczne i znajdywać w nich piękno. A jeśli Polska, to przede wszystkim morze. A skoro morze, to Ustronie Morskie – najlepszy wybór na tegoroczne wczasy.

Ustronie Morskie jest małą, starą rybacką wioską, mieszczącą się w pięknej części Pomorza, nieopodal Kołobrzegu. Wioska ta, choć typowo turystyczna, daje zdecydowanie więcej wytchnienia i odpoczynku, niż pobliskie kurorty wypoczynkowe, jak na przykład Międzyzdroje. Choć niepozorna, daje mocoferuje mnóstwooferuje multum atrakcji, które umilą chwile zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Gdy wystukujemy w wyszukiwarkę hasło: wakacje ustronie morskie, początkowo pojawi się nam pełno propozycji na domki letniskowe. Zważając na fakt, że na wczasy wybieramy się z całą rodziną i na dłuższy okres czasu niż kilka dni, to najkorzystniejsza opcja noclegu. Szukając dalej szybko się dowiemy, że oferta wypoczynkowa nie kończy się tu na bajecznych widokach morza i noclegach. Bo choć Ustronie Morskie położone jest na wysokim klifie, to jest w stanie zaoferować o wiele więcej. Zaczynając od pięknych, bajecznych wprost widoków możemy postawić na niezapomniane loty widokowe na obszarze Ustronia i Kołobrzegu.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej spa zakopane na prezentowany temat – informacje będą z pewnością niezwykle interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Dla bardziej ekstremalnych wczasowiczów miejscowość ma do zaproponowania skoki spadochronowe nad samym morzem, zaledwie 200 metrów od plaży. Jeżeli energia się nie wyczerpie, można ją doładować w okolicznym parku liniowym GIBON. Wiele ciekawych miejsc noclegowych dostępnych jest na tej stronie .

Dla wczasowiczów z dziećmi wartą zapamiętania przygodą będzie Western Park, który poza świetną zabawą zapewni dużą dawkę wiedzy odnośnie plemion Indian. Dalej zwiedzania z dziećmi warto zobaczyć skansen chleba, który wita świeżo upieczonymi bochenkami. Korzystając z okazji warto obejrzeć jedne z najstarszych i największych dębów, mających ponad 600 lat.

Głodnych romantycznych uniesień Ustronie zaprasza do obejrzenia miejskiej latarni morskiej, do której prowadzi 190 granitowych schodów. A na koniec każdy musi koniecznie odwiedzić kino 7D, w którym widzowie poczują „powiew powietrza, dotyk na plecach, zapach, temperaturę, bryzę wody, bąbelki, smeranie po nogach…”.

Masz chęć poznać więcej analogicznych materiałów? Jeżeli tak, to zobacz to użyteczne źródło, gdyż też Cię na pewno zaintryguje.

Jak widać, wakacje ustronie morskie to najlepsza opcja na spędzenie tegorocznego lata.