Kitesurfing – pasjonujący oraz atrakcyjny sport trenowany na tafli

Kitesurfing, znany także jako kiteboarding, to nadzwyczaj modny sport wodny, jaki dostarcza mnogość emocji. Coraz więcej jednostek, lubiących sporty wodne, zaczyna uprawiać kitesurfing.

Sport ten można praktykować na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak również morskich, na przykład na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing to sport, który jest trochę analogiczny do windsurfingu, aczkolwiek w sporcie tym całkowicie inaczej prowadzi się deskę. W kitesurfingu deskę prowadzimy na krawędzi, natomiast w windsurfingu jest ona kierowana na płasko.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji, odszukaj www (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/nobu-warsaw-restaurant/), które zawiera nie mniej interesujące dane.

W kitesurfingu nie stosuje się też klasycznego żagla, lecz latawca, który utrzymuje kitesurfera w dosyć znacznej odległości, przypiętego na specjalnej uprzęży.

kitesurfing

Autor: Alberto Otero García
Źródło: http://www.flickr.com

Aby uprawiać kitesurfing niewątpliwie powinno się mieć odpowiedni, stosowny sprzęt przeznaczony właśnie do tego sportu. Wybierajmy markowy oraz oryginalny sprzęt, który będzie cechować się solidnością oraz trwałością. Zdołamy wyróżnić kilka modeli desek do kitesurfingu, w związku z tym należałoby poznać się z ich rodzajami i znaleźć właściwą dla siebie. Do najpopularniejszych przylega Twin-Tip oraz Directional. Również latawce dostępne są w kilku różnorodnych wariantach, w sklepach znajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, a także latawce komorowe. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją historię z kitesurfingiem, to pewno winniśmy zapisać się na odpowiedni kurs, na którym zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Należałoby wybrać się też na kitesurfing wyjazdy, jakie adresowane są też do jednostek początkujących. Na takich wyjazdach, jak w Summer Motion, na pewno znacznie lepiej się podszkolimy, dodatkowo będziemy mieli okazję zapoznać mnogość interesujących, nowych ludzi. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w rozlicznych częściach Polski oraz za granicą, więc równocześnie będziemy mogli zwiedzić oraz poznać atrakcyjne miejsca. Takie wyjazdy są więc nie wyłącznie nauką, ale też cudowną przygodą i możnością na świetne, dynamiczne spędzenie wolnego czasu.