Polskie morze i jego niezaprzeczalny urok

Wakacje są przez wielu wyczekiwanym okresem w roku, kiedy wreszcie można wypocząć od trudów dnia codziennego i spędzić dni bez stresu i codziennych obowiązków. Czekaja na nie tak samo dorośli, jak i dzieci. Obecnie coraz więcej rodaków może sobie pozwolić na niezapomniane podróże zagraniczne, aczkolwiek ci, którzy nie mają zamiaru podróżować poza granice Polski też mają wiele atrakcji do wyboru. Wystarczy chociażby wziąć pod uwagę uroki polskiego wybrzeża.

statek na polskim morzu

Autor: Marcus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wypoczynek nad Morzem Bałtyckim jest świetnym rozwiązaniem, bowiem gwarantuje wspaniałe przygody, tak na plaży, jak i na wodzie oraz w okolicy wybrzeża – więcej. Co roku przybywa tu rzesza turystów nie tylko z Polski, ale także z za granicy, którzy cenią sobie piękno bałtyckiego wybrzeża, a także sympatycznych mieszkańców i niedrogie atrakcje. W Polsce najgoręcej jest zazwyczaj w miesiącach lipiec-sierpień, dlatego zabawkowe jedzenie to właśnie w tym czasie przybywa tu najwięcej zwiedzających. Jednak także na jesieni oraz wiosną czekają na nich rozmaite atrakcje, m.in. rejsy statkami po morzu albo zwiedzanie oceanarium w Gdyni oraz mnóstwo innych.

nad Morzem Bałtyckim

Autor: Jurgen Kubel
Źródło: http://www.flickr.com

Wypoczynek nad morzem to doskonale spędzone chwile. Możemy długimi godzinami wylegiwać się na kocu, pływać w morzu, uczestniczyć w tutejszych imprezach, a także spacerować po plaży czy zwiedzać zabytki w pobliskich okolicach. Tutejsze wybrzeże nie jest jednolite – gdzieniegdzie piaszczyste, gdzie indziej z kolei kamieniste. Dzięki temu tutejszy krajobraz jet urozmaicony i każdorazowo jest w stanie zachwycić każdego turystę, niezależnie od tego czy jest on tu pierwszy raz czy już kolejny z rzędu.

Nad naszym morzem możemy też dobrze zjeść i zapewnić sobie dość tani nocleg – porównaj dostępne opcje. Warto rzecz jasna skosztować także nadmorskich specjałów serwowanych w okolicznych restauracjach, czy na dawnych statkach rybackich. Warto również kupić niezapomniane pamiątki z wakacji, których w tym przypadku znajdziemy mnóstwo – do wyboru mamy biżuterię z bursztynu, drewniane figurki statków, czapki kapitańskie i wiele innych drobiazgów, które będą nam przypominać fantastycznie spędzony czas nad morzem. No i nie zapomnijmy wysłać bliskim kartki z zachwycającym widokiem na morze! Z pewnością to docenią.