Specjalistyczne uzdrowiska nad polskim morzem

Kołobrzeg jest jedną z bardziej znanych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na terenie kraju. Miasto to w ostatnich latach stało się bardzo popularne, stając się jednym z modniejszych kurortów. Leży na Pomorzu Zachodnim nad Morzem Bałtyckim. Poza tym, że posiada walory turystyczne, Kołobrzeg jest także znanym uzdrowiskiem miejscowością uzdrowiskową. Znajduje się tam port u ujścia rzeki Parsęty. Dzięki temu jedną z dużej puli atrakcji w tym mieście są rejsy statkami wycieczkowymi, jak również podziwianie tych, które stoją w obrębie portu. Na terenie miasta jest też bardzo urokliwy zespół parków z przełomu wieku dziewiętnastego i dwudziestego. Na terenie kurortu są trzy morskie kąpieliska z wygodnymi, piaszczystymi plażami. Jest tam także wiele zabytków wartych zobaczenia, jak między innymi latarnia morska. W mieście ma miejsce również duża liczba wydarzeń kulturalnych jak na przykład koncerty czy wystawy.

Uzdrowisko

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Jak zostało wspomniane, Kołobrzeg to także cenione uzdrowisko. Rehabilitacja w Kołobrzegu to hasło, za którym kryje się bardzo bogata oferta dotycząca domów sanatoryjnych i uzdrowisk. (Sylwester Warszawa) Wielu ludzi udaje się na leczenie do Kołobrzegu ze względu na dobroczynne, przesycone jodem powietrze oraz szeroką gamę usług. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. posiada wiele pawilonów, gdzie dostępne są rozmaite usługi. Oferuje się tam zarówno zabiegi o charakterze kosmetycznym, jak i ćwiczenia o charakterze rehabilitacyjnym. W zakładach leczniczych oferowane są zabiegi, wskazane przy najróżniejszych schorzeniach, jak między innymi schorzenia serca oraz choroby skóry.

Miejsca noclegowe

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

Miasto posiada też bardzo bogatą ofertę jeśli chodzi o miejsca noclegowe. Jak we wszystkich miejscowościach położonych nad morzem, także i w tym miejscu można znaleźć miejsca noclegowe w kwaterach prywatnych, a zatem w prywatnych mieszkaniach. Informacje na ten temat znaleźć można przykładowo w Internecie. (Największy w Polsce portal turystyczny) Natomiast hotele w Kołobrzegu występują niezwykle licznie, razem z okolicami Kołobrzegu obejmuje nawet kilkuset punktów. Miejsca te posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę, obejmują przykładowo poza noclegami również usługi (doradztwo działalność gospodarcza) kosmetyczne w ramach gabinetów SPA.