Wspólne wakacje w dwóch różnych częściach kraju. Praktyczne sugestie

Wybranie miejsca na wczasy nie jest proste jeśli mamy w rodzinie fanów wczasów w Beskidach i nad Bałtykiem. Można spróbować pogodzić obie strony, wybierając objazdowe wakacje przez całą Polskę. Jak tego dokonać mając tylko tydzień do dyspozycji?

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku zadecydujmy, od czego zacząć – czy na południe, czy na północ Polski.

Sprawdź bez wahania ten odnośnik – znajdujące się tutaj uwagi na temat na pewno okażą się dla Ciebie ciekawe – odnoszą się pokrewnej tematyki.

Jeżeli wybierzemy północ, możemy zatrzymać się na przykład w Szczecinie i – jeśli wybieramy samochód jako środek transportu – podróż w góry odbyć przez Niemcy, kierując się na niemieckie drogi szybkiego ruchu. Zarezerwujmy sobie wcześniej na parę dób apartamenty Szczecin ma dość sporą bazę noclegową, więc na pewno będzie w czym wybierać. Zabawmy w Szczecinie przez kilka dni i uczyńmy z niego bazę powrotową do eksplorowania całej nadmorskiej infrastruktury – .

Jeśli zaabsorbował Cię ten tekst, to nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły na stronie (https://spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-czestochowa). Z pewnością stwierdzisz, że w tamtym miejscu też są to niezwykle ciekawe informacje.

Jeden dzień pozostawmy sobie na słodkie lenistwo, będzie potrzebne do zregenerowania sił przed wypadem w góry. Poszukując noclegu na północy, na przykład wklepując „apartamenty Szczecin”, zbierzmy od razu informacje o jakimś atrakcyjnym hoteliku. Przejeżdżając przez Polskę na przykład pociągiem albo autobusem, dobrze jest wybrać sobie dwie miejscowości bezpośrednio ze sobą połączone, by całą noc poświęcić na drogę i nie myśleć o przesiadkach. Przy wakacjach w dwóch dalekich od siebie regionach Polski, zadbajmy o dobrze zapakowany bagaż. Bagaż nie może być za duży, lecz równocześnie powinie zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy, które będą potrzebne nad wodą i w pieszych wędrówkach.

Nie zapomnijmy o solidnych, rozchodzonych butach, emulsjach z filtrem, okryciach wodoodpornych, przewiewnych nakryciach głowy. Przygotujmy również koc piknikowy, najlepiej kompaktowy i chwytany na rzep i wyposażony w rączkę, by wygodnie było go nieść. Przyda się także torba termiczna trzymająca temperaturę, jeżeli zabieramy na plażę zimne butelki oraz termos, gdy wychodzimy w góry i zabieramy pyszną kawę.

Sprawnie zorganizowany wypad w różne rejony kraju na pewno się uda, jeżeli dużo szybciej zaplanujemy szczegółowo miejsca przystanków, zabytki do zwiedzania i przejazdy.

Więcej ofert: