Zakopane – czemu warto tam spędzić sylwestra?

Są takie dni w ciągu roku, które chcielibyśmy przeżyć w wyjątkowy sposób. Marzymy, by stały się szczególnie zapamiętane. Do tego typu dni na pewno należy Sylwester. Powitanie Nowego Roku wymaga specjalnej scenerii. Stąd też bardzo często Sylwestra organizujemy nawet parę miesięcy prędzej.

Jeśli zamierzamy świętować sylwester strój na sylwestra 2013 w którymś wyjątkowo popularnym miejscu, to trzeba pomyśleć o rezerwacji już w lecie np. tutaj.

sztuczne ognie

Wiele osób perfekcyjną imprezę sylwestrową wyobraża sobie w górach. Nic zaskakującego! Majestatyczne zbocza, mroźne powietrze na zewnątrz oraz buchający wesoło ogień w kominku to idealny pomysł na zorganizowanie cudownej sylwestrowej kolacji. Mnóstwo facetów wykorzystuje właśnie ten dzień na oświadczyny. Czy może być coś piękniejszego, niż ukochany, który klęczy przed kobietą w tak malowniczych okolicznościach przyrody? Jeżeli zamierzamy spędzić tegorocznego sylwestra w rodzimych górach, to trzeba uczynić to w Zakopanem.

Zakopane nie bez powodu zostało ochrzczone polską zimową stolicą. Kto raz przebywał w tym miejscu, ten zawsze będzie chciał tam wrócić. Sylwester w Zakopanem (jak np. ) to idealna sposobność do uprawiania ulubionych sportów zimowych. Miasto oferuje luksusowe kurorty, które każdego roku goszczą mnóstwo turystów. Możemy być pewni najlepszej jakości usług oraz nowoczesnej infrastruktury. Jeśli więc marzy się nam powitanie Nowego Roku na narciarskim stoku, to Zakopane będzie najlepszym wyborem.

Ale nie zapominajmy o tym, że Zakopane to także miasto o wspaniałej historii. W okresie Młodej Polski była to najpopularniejsza miejscowość turystyczna naszej śmietanki towarzyskiej. Najwięksi twórcy przybywali tu, aby odciąć się od hałasu stolicy i poszukać weny. Ślady wspaniałych artystów pozostały w Zakopanem do naszych dni. Możemy zwiedzać między innymi willę Karola Szymanowskiego, jak również zwiedzać inne perełki budownictwa w stylu zakopiańskim. Duże wrażenie na turystach robi spacer po Krupówkach, głównym deptaku Zakopanego. Odnajdziemy tam mnóstwo knajpek z wyśmienitym jedzeniem, a także wiele innych atrakcji.