Zamierzasz pojechać na Kaszuby? Przekonaj się, z jakich atrakcji turystycznych powinieneś skorzystać

Kaszuby to jeden z urokliwszych obszarów Pomorza. Jeżeli masz w zamiarach jechać w to miejsce na wczasy, powinieneś wiedzieć, jakie atrakcje turystyczne oczekują na ciebie, aby zobaczyć te, które spowodują twoje największe zainteresowanie.

wakacje

Autor: Doug McCaughan
Źródło: http://www.flickr.com

Co w takim razie proponują Kaszuby? Atrakcje turystyczne, jakie doceni cała rodzina, to przede wszystkim piękne lasy oraz jeziora, nad którymi można spędzić naprawdę przyjemne chwile, nie tylko opalając się, ale też kąpiąc się albo korzystając z wielu możliwych sportów wodnych. Zaliczają się do nich np. kajaki, jakie dają radość i małym, i tym większym wczasowiczom – więcej o atrakcjach turystycznych na Kaszubach.

Poza atrakcjami w wodzie czeka tutaj na nas sporo szlaków turystycznych oraz wspaniałych parków krajobrazowych. Będziemy podziwiać w nich wiele gatunków zwierząt oraz ptaków, rzadkie gatunki dobrze jest sfotografować, by mieć pamiątkę do swojego wakacyjnego albumu. Wybierając się na wycieczkę rowerową można zachwycać się czarującymi pejzażami oraz zobaczyć jeden z licznych zabytków, np. Kaszubską Wieżę Widokową im. Jana Pawła II. Przebywając w jednej z najbardziej znanych wsi kaszubskich, dokładniej mówiąc w Szymbarku, można zajrzeć do domu do góry nogami.

Brusy z kolei to możliwość odwiedzenia prawdziwej kaszubskiej chaty, w jakiej można przyjrzeć się około 400 przedmiotom dawnego użytku. To dziedzictwo dawnych pokoleń. Wśród niniejszych przedmiotów można znaleźć między innymi stare noże, koszyki, garnki lub noclegi Krosno podkowy dla koni. Należy też pamiętać o zamku pokrzyżackim w Bytowie, w którym mieści się muzeum oraz restauracja (poznaj ofertę tutaj). Na dziedzińcu zamku nieraz przygotowywane są turnieje rycerskie i różnego typu koncerty, w których warto jest wziąć udział, aby świetnie się bawić. Na Kaszubach niewątpliwie nie będziemy się nudzić.

Krajobraz, Kaszuby

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

to jeden z najbardziej przyjemnych okresów w roku, toteż postaraj się zaplanować je w jak najlepszy sposób. Najistotniejsze to wybrać właściwy kierunek oraz sprawdzić, jakie atrakcje są tam dostępne. Jak zdążyłeś zauważyć, Kaszuby będą pierwszorzędną propozycją dla całej rodziny, więc już dzisiaj poszukaj wygodnego noclegu w hotelu czy pensjonacie oraz zacznij liczyć dni do wczasów. Szczególnie rekomendowane są także gospodarstwa agroturystyczne, w jakich czekają na nas pięknie urządzone wnętrza oraz pyszne, domowe jedzenie. Z pewnością fantastycznie w nich odpoczniesz, ciesząc się bliskością natury.