Bukareszt – stolica Rumunii znakomitym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, iż dobrze tutaj przyjechać

Podróże są pasją, która niezaprzeczalnie pochłania. Przecież o wiele lepiej jest zwiedzić kolejne kraje, gustować w nowych frykasach, podziwiać fenomenalne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy okazji się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli wciąż siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby bardzo ładnych.

Warto każdego miesiąca odkładać sobie kwotę, jaką można przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na atrakcyjną cenę lotu albo wycieczki. A takim miastem, które doskonale nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas porwie?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim to miasto z kontrastami, jakie zajmuje wraz z każdym krokiem, bowiem ciągle chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co dostrzeżesz już przez okna samolotu, przyciąga pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt natomiast to dużo zabytków, jakie na pewno dobrze jest dodać na własną listę godnych zobaczenia miejsc w wskazanym mieście (sprawdź nieco więcej). W głównej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są naprawdę pięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których można odpocząć w czasie zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Najbardziej znanym parkiem jest Park Herastrau. To piękna, malownicza część miasta, w jakiej można korzystać z bezpłatnej bądź płatnej części razem z Muzeum Wsi, do jakiego warto pójść, jeśli pozwala nam na to czas. Najistotniejszy punkt miasta to plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak naprawdę punkt, z którego warto jest rozpocząć zwiedzanie, aby później wyruszyć dalej (przejdź na stronę). Niewątpliwie trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o którym najpierw dobrze odrobinę poczytać, gdyż jego historia jest niezmiernie interesująca. Dziś w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w którym możemy podziwiać dzieła rumuńskie.

Kiedy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy obrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Zima (sprawdź koniecznie – sylwester w górach szklarska poręba) jest tutaj krótka i łagodna, toteż nie musimy obowiązkowo jechać latem. Zimowe miesiące są również dobre do zwiedzania, a i bilety są znacznie tańsze, toteż warto śledzić oferty oraz już zaplanować następną wycieczkę.