Archiwum "zabytki"

Zakopane – wspaniała wyprawa. Co radzą specjaliści

admin

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest zapierające dech w piersiach o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zachęcają do przyjazdu wędrowników z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza hotelowa sprzyja turystyce i dobrze zaplanowanym urlopom. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale też jedno z największych i najbardziej nowoczesnych miast w kraju

admin

Zdaniem większości obcokrajowców, którzy odwiedzają Polskę podczas wakacji, nasz kraj jest bardzo piękny i ciekawy. Odkąd Polska znalazła się w Unii Europejskiej przeszła niemałą zmianę, stając się bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla jej mieszkańców, jak i turystów. Istnieje kilka „znaków rozpoznawczych” na świecie, które kojarzą się im z Polską. Jednym z nich jest rzecz jasna stolica i oferowane przez nią okoliczne atrakcje.

Zabytki i atrakcje, jakie wskazane jest zwiedzić we Wrocławiu

admin

Wrocław to ładne i ciekawe turystycznie miasto, jakie przyciąga mnogość jednostek. Miasto to obfituje w wiele atrakcyjnych zabytków, ślicznych uliczek i zaułków zapełnionych sklepami i klimatycznymi kawiarenkami. By zwiedzić wszelkie najciekawsze miejsca we Wrocławiu, należało by poświęcić na to choć kilka dni.