Czy są jeszcze jakieś jedyne w swoim rodzaju sposoby na spędzenie wakacyjnego wyjadu? W jakie miejsce pojechać w tym roku by było inaczej niż do tej pory?

W tym roku staramy się poszukać oryginalnego oraz innego niż zwykle sposobu na spędzenie wakacji. Nie wydaje się to być łatwym zadaniem bo sporo atrakcji jest powtarzalnych jak również dość ciężko znaleźć coś co spodoba się całej rodzinie. Jakie pomysły warto wcielić w życie? Czy opłaca się zaryzykować aby nasze wakacje były inne niż zwykle?

Na pewno byliśmy nieraz w górach oraz nie są one dla niektórych jakąś tajemnicą. Jednak czy poczuliśmy kiedyś góralski klimat tak naprawdę. Warto znaleźć nocleg w takim miejscu, które oddaje górski klimat. Kiedy chodzi o góralskie domki Szczawnica okaże się strzałem w dziesiątkę. Czasami można znaleźć oferty w internecie u autentycznych górali, jacy chętnie pokażą nam jakie jest ich normalne życie. Warto poszukać takiej autentycznej agroturystyki – zobacz domki góralskie. Na pewno kiedy chodzi o góralskie domki do wynajęcia Szczawnica będzie idealnym miejscem na poszukiwanie takich ofert. Będzie można spróbować prawdziwego zrobionego przez górali sera wytwarzanego na górskich pastwiskach. To z pewnością będą niezapomniane wakacje.

domek

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym pomysłem może okazać się nie jak zwykle siedzenie w jednym miejscu, ale zaplanowanie całej trasy z noclegiem w innym miejscu co dnia. Możliwości jest tutaj cała masa. Zależy co wszystkim członkom rodziny przypadnie do gustu. Ci, co lubią górskie wycieczki będą zadowoleni mogąc przemierzać górskie trasy oraz spać każdego dnia w innym schronisku. Inni z kolei, którzy nie przepadają za chodzeniem może przekonają się pływania kajakiem na Mazurach. Jednak nawet jeśli amatorami dużej ilości ruchu nie jesteśmy to można wybrać się w podróż autem. Można przygotować wycieczkę tematyczną, dajmy na to szlakiem zabytkowych zamków, albo zwyczajnie dobrze poznać jakiś rejon Polski. Na pewno wiele osób nie wie jak dużo jest do odkrycia we wschodniej Polsce, jaka nie jest tak rozreklamowana, a można zetknąć się tam z autentycznym dawnym klimatem, którego nie znajdziemy nigdzie indziej.

Może dobrze będzie wykorzystać wakacje na to aby powrócić trochę do swoich korzeni. Po to aby pokazać swoim dzieciom, jakie może tego nie wiedzą, skąd pochodzą ich dziadkowie. Jaka jest historia rodziny – zerknij. Miło będzie razem pojechać do miejsc, gdzie nasi rodzice, albo dziadkowie spędzali wakacje. Będzie to sentymentalna podróż do krain, które już obecnie w swoim pierwotnym kształcie nie istnieją, lecz wyjazd taki może dać nam znacznie więcej aniżeli spędzenie wakacji w najlepszych hotelach. Tego typu wyjątkowe wakacje (wyspy greckie) każdy dobrze by zrobił sobie przynajmniej raz w ciągu życia.