Czy zaleca się wyjechać na wakacje do Polanicy-Zdrój w województwie dolnośląskim?

Każdy Polak, który wyjeżdża na odpoczynek, staje przed bardzo trudnym wyborem. Propozycyj na rynku jest bardzo dużo. Co rusz pokazują się się okazje cenowe. Pięknych lokalizacji w naszej ojczyźnie nie brakuje. Również osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym znajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie miejscem godnym polecenia, ponieważ posiada również okazałą bazę ośrodków zdrowotnych.

Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które jest położone w dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest bez wątpienia dużym walorem tej miejscowości.

villaalina.pl - Hotel & SPA

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który kształtował się od czternastego do dwudziestego wieku. Zatem nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można znaleźć wiele zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w 1910 roku. Był on zbudowany w stylu neobarokowym. Ma bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.

klientki salonu SPA

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnych zabytków znajdujących się na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku XX wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on połączony z obiektem pijalni i może zmieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje zarówno dom zdrojowy z tysiąc dziewięćset jedenastego roku. Jest to budowla pijalni wód mineralnych z halą spacerową. Powstał w stylu secesyjno-klasycystycznym.

Tymczasem duże niespodzianki czekają na urlopowiczów, którzy poszukują rzetelnego ośrodka wypoczynkowego. Wpisując w wyszukiwarce frazę „spa Polanica Zdrój” można znaleźć wiele ciekawych ofert urlopu (Polanica Zdrój – SPA).

Poświęć chwilę i sprawdź tu analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Pobyt w tak fascynującym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale również powrót do zdrowia. Dobry klimat i umiejscowienie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest solidnym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk dnia codziennego.