Kilka dni w Pekinie, czyli co wpisać na listę kluczowych punktów, by jak najlepiej poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, które niejeden z nas ma na liście marzeń. I idealnie nadaje się nawet na kilkudniową wyprawę, bowiem nie każdy może dostać dwutygodniowy urlop. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my mamy zamiar udać się do niniejszego miasta?

Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane wśród turystów miejsce, jakie składa się z największego na świecie drewnianego zespołu pałaców. Zapewne nie obejrzymy wszystkiego w jeden dzień, ale nawet jeden dzień starczy, aby stracić dech w piersiach, gdyż jest tam po prostu niesamowicie. Zespół pałacowy bezustannie jest odnawiany, dlatego możemy zwiedzać coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem robionej listy powinien być Plac Tiananmen, a później – Świątynia Lamy – ogromna i urzekająca. Znajdziemy w niej między innymi przeróżne odsłony posągu Buddy, np. Buddę Leczącego czy Buddę Maitreji, którego otacza 4 królów. Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, który chociaż nie jest ulokowany blisko centrum miasta, to bez wątpienia jest godzien ujrzenia (sprawdź więcej).

Zajmują Cię przeróżnego typu specjalistyczne wątki? Zatem kliknij tutaj tanie kwatery pracownicze łódź i przeglądaj nasze kolejne teksty na ten temat. Liczymy na Twoją recenzję.

Jak do niego dotrzeć? Nie zajeżdża tam metro, dlatego pozostaje nam taksówka, lecz zapewne nie będziemy zawiedzeni.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcielibyśmy zobaczyć, z tego powodu ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy zbyt dużo czasu, zatem nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to również znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie odnajdziemy w Badaling. Można się tam jechać autobusem, taksówką albo skorzystać z propozycji wyjazdów proponowanych przez biura podróży. Pamiętajmy, by wziąć buty sportowe, gdyż wiele fragmentów Muru jest rzeczywiście trudnych do przejścia.

Jeżeli właśnie Pekinu nie miałeś na liście miast, jakie planowałeś zwiedzić, może zdecydujesz się na inne? Może to być na przykład Bruksela, istotne jest, by podróżować, nie siedzieć w miejscu, ponieważ to wspomnienia będą dla nas kluczowe w późniejszym wieku (przejdź na stronę). W każdej miejscowości można coś zwiedzić, wszędzie możemy cokolwiek zobaczyć, dlatego już teraz poszukaj dogodnych cenowo wycieczek bądź niedrogich biletów lotniczych, a czekają cię rewelacyjne doświadczenia.