Interesujące miejsca jakie dobrze jest odwiedzić w Zakopanem

Morskie Oko kryje się w Dolinie Rybiego Potoku, ok. 25 kilometrów od Zakopanego. W jeziorze mieszkają pstrągi, a zimą Morskie Oko zamarza, pozwalając na spacery po jego tafli. Pokrywa jeziora to 35 ha, zaś w najgłębszym położeniu ma nieomalże 51 m. Morskie Oko należy do punktów najentuzjastyczniej zwiedzanych przez podróżników. Widać stąd cudowną panoramę Tatr Wysokich, z kolei na brzegu mieści się górskie schronisko.

atrakcje w Tatrach

Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Jaskinia Mylna to jedna z bardziej interesujących jaskiń, jaką możesz zwiedzić, jednakże wędrowcom udostępniono tylko część ponad 1600-metrowego korytarza. Jaskinię można zwiedzać samodzielnie, bez przewodnika. Musimy zejść po 3,5 m drabinie, warunki panujące w jaskini są raczej trudne (niska temperatura, mnogie kałuże, niskie korytarze). Odwiedzający musi posiadać pewne źródło światła, ciepły strój jak też pewne turystyczne buciki. Choć jaskinia nie posiada zbyt dużej liczby nacieków, to magnesem jest spore urozmaicenie korytarzy.

Zaciekawił Cię ten wpis? To bardzo dobrze, gdyż także ta oryginalna strona (https://www.saleweselne.com/blog/wesele-w-miescie-czy-na-wsi/) wciągnie Cię całkowicie, zatem sprawdź to!

Krupówki – jest to jedna z najsłynniejszych ulic w Naszym kraju. Stoją w tej okolicy wspaniałe wille, drewniane chałupy, mieści się w tym miejscu również większość sklepów jak też restauracji. Ulica jest wspaniałym punktem dla ludzi kochających wszystko to, co góralskie. Krupówki są najbardziej dudniącą życiem ulicą w Zakopanem. Niektórzy turyści ograniczają Zakopane wyłącznie do Krupówek. Jednakże Krupówki to też miejsce, w jakim musimy uważać na portmonetki. Dolina Kościeliska – To 9-cio kilometrowy szlak, dostępny dla każdego. W czasie spaceru doliną ujrzymy interesujące skałki, jaskinie, bujną roślinność, górski strumień, a przede wszystkim piękne pejzaże.

noclegi w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Trasa zaprowadzi nas nad Smreczyński Staw a także do schroniska na Hali Ornak. Dawniej dnem kotliny prowadził szlak kupiecki, który był celem ataków zbójników. Legenda głosi, iż w kotlinie są schowane skarby. Nosal – Niezwykle popularny pośród tułaczów wierzchołek w Tatrach, o wielkości 1206 m n.p.m. Znajduje się w odległości blisko czterech km od Zakopanego. Jest idealnym miejscem widokowym na Halę Gąsienicową a także Kotlinę Bystrej. Na stokach znajduje się modna trasa slalomowa (1953-1954), razem ze sztucznym naśnieżaniem oraz wyciągiem krzesełkowym. Nie zwlekaj, już dziś wpisz w wyszukiwarkę: noclegi w Zakopanem.