W jaki sposób ciekawie się da zaplanować swój wypoczynek w okresie wakacyjnym i podczas zimowej przerwy.

Większość z nas planując swój urlop przede wszystkim myśli o wakacjach, to wtedy właśnie wszystkie miejscowości turystyczne pękają w szwach jeśli tylko pogoda będzie odpowiednia. Bierze się to z dwóch powodów. Przede wszystkim jest w tym okresie odpowiedni klimat, właśnie podczas wakacyjnych miesięcy jest najcieplejsza i najprzyjemniejsza do odpoczynku aura.

stok, narty

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Kolejną rzeczą będzie to, że właśnie wtedy dzieci mają dwa miesiące wakacji, więc dorośli planują swój urlop (zobacz: grecja wczasy) wtedy właśnie, aby wspólnie gdzieś wyjechać. () A do wyboru jest naprawdę dużo, bowiem Polska może zaoferować coś i dla wielbicieli leżenia plackiem na plaży, i dla osób które lubią górskie wycieczki, i dla tych, którzy poszukują spokoju i ciszy w mazurskiej głuszy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wycieczki zagraniczne, najczęściej do jakiegoś południowego kraju. Plusem takich wyjazdów w porównaniu z urlopem w Polsce będzie to, że przeważnie będzie tam pewna pogoda, z czym jednak u nas bardzo różnie z tym bywa w wakacje.

Lecz dzieci mają także wolne w okresie zimowym, choć tego wolnego nie będzie tak dużo, bo raptem dwa tygodnie. Lecz jest to wystarczająco dużo czasu, aby też na jakiś krótki tydzień gdzieś wyjechać, w tym przypadku w kierunku zimy. Dużym plusem ferii jest to, że są one rozłożone na parę tygodni, dane regiony kraju będą je mieć je w oddzielnych terminach. Przez to wyjazdy się rozkładają w czasie i nie ma w jednym terminie wielkich tłumów.

narciarze, zima, stok

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Zimą sporo ludzi organizuje również krótkie tanie wyjazdy na narty na któryś z pobliskich stoków: znajdziesz wskazówki. Sporo wyciągów ma sztuczne oświetlenie i naśnieżenie, więc nie będą aż tak bardzo uzależnione od pogody. Tym sposobem można przykładowo pojechać z samego rana, do późnego wieczora szaleć na stoku i następnie wrócić do domu. Nawet taki krótki wyjazd może być doskonałym relaksem, a tym bardziej jeżeli się uda pojechać gdzieś na tydzień. Zimową porą także inne kraje są bardzo popularne, turyści bardzo chętnie jeżdżą do sąsiadów na południu oraz Alpy i Pireneje.