Marzysz o wakacjach?Sprawdź, z jakiego powodu dobrze jest wyjechać nad polskie morze

Wraz z nastaniem nowego roku coraz więcej ludzi zaczyna rozmyślać nad wypoczynkiem. Chociaż kierunków, w jakie można pojechać, jest naprawdę multum, to zawsze wyróżniane jest polskie morze. Dlaczego to cały czas tak chętnie wybierane miejsce?

wejdź tu

Autor: Dave Stone
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności z tego powodu, że nad Bałtyk można łatwo się dostać z tak naprawdę każdej miejscowości w kraju. Nawet jeśli mieszkamy na południu, to zawsze można wybrać podróż samolotem i ekspresowo dotrzeć na bałtyckie plaże. Podróżując z maluchami zawsze jednak lepiej wybrać się swoim samochodem, gdyż będziemy mieć miejsce na wszystkie szpargały, m.in. wózek, łopatki do piasku lub parasole, gdyż słońce choć przyjemne, to trzeba się przed nim chronić.

Bałtyk to także piękna plaża – szczególnie jeśli udamy się do jednego z urokliwych miasteczek zlokalizowanych nad pełnym morzem. Zdecydujmy się na mniej oblegane miasta, a nie będziemy utyskiwać na zbytni tłok. Jadąc na północ nie można również zapomnieć o samym morzu – chociaż dosyć zimne, to kąpiele w nim są niezwykle przyjemne, a skakanie między falami to niezapomniane przeżycie nie tylko dla małych, lecz również tych dorosłych turystów. Ciężko będzie wyjść z wody, ale gdy już zdecydujemy się na moment odpoczynku, poszukajmy muszelek oraz bursztynów, aby zachować je na pamiątkę po cudownie spędzonym czasie. Atutem wczasów nad polskim morzem jest również bogaty wybór miejsc noclegowych. Można wybrać nie tylko dosyć kosztowne hotele, ale również kwatery prywatne lub hotele. Wyjątkowo godne uwagi są również całoroczne domki nad morzem, które możemy wynająć nie tylko latem.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zazwyczaj są świetnie wyposażone, toteż nie musimy martwić się ani o sztućce, ani o ręczniki lub pościel. Gospodarze zapewniają wszystkie udogodnienia, a my możemy jechać z całą rodziną, gdyż powyższe domki są naprawdę przestronne. Ich atutem jest też fantastyczna lokalizacja, gdyż nie ma to jak przebudzić się i zza okna zobaczyć odbijające się w tafli wody promienie słońca. Jeżeli w takim razie poszukujesz idealnego miejsca na wakacje, morze (ośrodki spa nad morzem) 2015 z pewnością cię nie rozczaruje. Pamiętaj tylko, by zarezerwować noclegi odpowiednio wcześniej, dzięki temu trafisz na hotel, domek bądź pensjonat, jaki spełni wszystkie twoje wymagania, a wrócisz z wczasów naprawdę zrelaksowany.