Nieplanowany lot do innego kraju jest w modzie

Krótkie wycieczki do innych państw stają się bardzo modne, tak że coraz więcej ludzi postanawia, żeby nawet nie biorąc urlopu polecieć nawet w weekend do Czech lub Szwecji.
Wszystko to dzięki rozwojowi tańszych technologii oraz rosnącej ilości biur podróży.

Jeżeli nie posiadasz żadnego pomysłu gdzie mógłbyś lub mogłabyś spędzić długi weekend, a dość masz życia we własnych czterech ścianach oraz dusisz się w swoim mieście, genialnym pomysłem będzie pójście do

skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

biura podróży. Loty do Szwecji, kraju który kojarzy się nam z ślicznymi zielonymi dolinami, jakie przecięte są czystymi strumieniami i małymi rzeczkami są obecnie na celowniku początkujących obieżyświatów (warto przekonać się samemu). Co więcej kraj ten jest kojarzony ze świętym Mikołajem, ponieważ północna partia Szwecji to Laponia, kraina zamieszkiwana przez ogromne stada reniferów oraz Lapończyków, jedynych ludzi, jacy są w stanie wytrzymać lodowate zimy i trwającą dziewięćdziesiąt dni noc polarną. Ale jeżeli nie lękasz się zimnych poranków o tej porze roku, natomiast chcesz odetchnąć czystym powietrzem pośród wspaniałych nieskażonych przez człowieka zatok porośniętych porostami oraz zarośniętych starymi sosnami pamiętającymi czasy władców średniowiecznych to nie zastanawiaj się za długo, tylko leć.

kraj

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim krajem na liście chętnie odwiedzanych państw europejskich są Czechy, jakie kuszą leciwymi zabytkami oraz piękną dziewiczą przyrodą. Tanie loty Praga Airlines, wchodzący na rynek przewoźnik czeski, oferuje właśnie ludziom którzy pragną przeżyć wyłącznie dwa dni w Pradze (sprawdź mój blog). Praga nęci swą piękną średniowieczną starówką, strzelistymi wieżyczkami gotyckich katedr oraz surowymi murami romańskiego zamku.

Chcesz sprawdzić, co inny serwis wzmiankuje o opisywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z witryny (http://www.chalwa.pl/chalwa-klebek-welny/) wyjaśni Twoje wątpliwości.

W stolicy oprócz sławnego mostu Karola i innych zabytków można zobaczyć ogród w stylu japońskim, który pozwoli tobie czuć się jak w magicznych baśniach o samurajach.

Opłaca się oglądać różne państwa, poznawać ich kulturę i tradycję, piękne zabytki nie tylko zbudowane przez człowieka, ale również te postawione przez naturę i także odpocząć od swych czterech ścian.