Najciekawsze miejsca na zimowy wypoczynek na plaży czyli wszystkie zalety uroczych Seszeli.

Zimowe miesiące to okres, kiedy wszyscy bardzo tęsknią za ciepłem, a już szczególnie za odpoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Znajdzie się na świecie takie miejsca, w których tego typu marzenia się spełniają, a należą do nich na przykład Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Zlokalizowane są one na zachodzie Indyjskiego oceanu, zaledwie półtora tysiąca od kontynentu afrykańskiego. Składają się z więcej niż stu wysepek, z jakich tylko część jest zamieszkała, i przyciągają turystów swoim bogactwem przyrody, piaszczystymi plażami i niezwykle przyjaznym klimatem. Bardzo dużym atutem są również świetne warunki do nurkowania i bogactwo podwodnego świata.

Mimo, że Seszele położone są dość blisko od równika, to nigdy nie będą tam występować tam ekstremalne upały, temperatury mało kiedy przekraczają trzydzieści stopni, a oprócz tego wszystkich ochładza przyjemna bryza. Nie występują tam również problemy z cyklonami, które niszczą inne popularne turystyczne rejony, dzięki czemu wyspy te są popularne praktycznie przez okrągły rok, i bez przerwy panują na nich świetne warunki do pobytu.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli jakiś czas temu przylgnęło miano placu zabaw dla bogaczy, i rzeczywiście do niedawna uznawane one były za bardzo drogie i ekskluzywne. Lecz w turystycznych ofertach zaczęły się pojawiać tańsze wycieczki, dostępne dla przeciętnych turystów, do obniżek cen przyczyniła się również coraz większa konkurencja pomiędzy liniami lotniczymi. Oczywiście planując tam urlop należy się liczyć z nieco większym wydatkiem, niż przy bliżej leżących destynacjach, lecz różnice cały czas maleją.

Popularnym miejscem wyjazdów na te piękne wyspy jest Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza duża ilość wycieczek na nie.

Warto sprawdzić odsyłacz (http://yolco.pl/pl/c/Lodowki-kompresorowe/280), żeby oprócz tego dowiedzieć się czegoś interesującego na opisywany temat, zatem kliknij tu oraz przeczytaj dodatkowe materiały.

Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, polecane szczepienia są takie same, jak do innych krajów tego regionu. Aby wylecieć na te wyspy trzeba mieć ważny przez pół roku paszport, konieczne też będzie nabycie wizy, ale to bez problemów można będzie zorganizować już na lotnisku w miejscu docelowym. Jeśli chodzi o bagaż, to obowiązkowo trzeba zapakować maskę do nurkowania, stój kąpielowy i kilka tubek kremu przeciwsłonecznego.