Tradycyjnie zdecydowanie najwięcej urlopów organizowanych jest w lecie, to ta pora roku właśnie cieszy się największą popularnością. W dużej mierze wynika to z tego, że zwyczajnie jest wtedy najcieplej i można leżeć gdzieś nad wodą czy w jakiś inny sposób aktywnie spędzać czas.
Planujesz wyjazd po górskich ścieżkach? Spacery, jazda na rowerze, a może wspinaczka? Zanim wyjedziesz, przeczytaj, co istotnego spakować na swoją podróż, aby bezpiecznie wrócić do domu.
Głusza, dziewicza natura, cudowne, magiczne góry. Pieniny uwodziły zwykle niespokojne duchy i zbuntowanych artystów. Latem Pieniny są najludniejsze. Dzień jest długi, a szlaki suche, więc można do woli wędrować. To pora kolorów i zapachów. Możemy wspiąć się na połoniny albo górskie polany.
Bieszczady, pomimo dosyć małej gęstości zaludnienia, były rejonem zamieszkałym już w czasie neolitu. Ciekawe zjawisko, zwłaszcza że większość starych osad z czasem zyskiwała na znaczeniu oraz powiększała się do rozmiarów ogromnych obecnie ośrodków, a takich rzeczy w Bieszczadach po prostu nie ma.
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest fascynujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. Sanatoria i hotele wypoczynkowe zapraszają zwiedzających z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza schroniskowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.