Archiwum "gory"

Pieniny Zachodnie są niepowtarzalne i odmienne o każdej porze roku

admin

Odludzie, nieskażona przyroda, malownicze, magiczne góry. Pieniny ściągały zawsze nieposkromione duchy i niepokornych twórców. W sezonie letnim Pieniny goszczą najwięcej ludzi. Dzień jest długi, a szlaki suche, więc można urządzać nieskończone wycieczki. To pora barw i aromatów. Możemy wejść na połoniny albo górskie łąki.

Co oferują Bieszczady? Z jakiego powodu właśnie w te rejony warto pojechać?

admin

Bieszczady, pomimo stosunkowo małej gęstości zaludnienia, były miejsce zamieszkałym już w czasie neolitu. Ciekawe zjawisko, zwłaszcza że większość starszych osad z czasem zyskiwała na znaczeniu oraz powiększała się do rozmiarów potężnych dzisiaj ośrodków, a takich rzeczy w Bieszczadach nie zaobserwujemy.

Zakopane – wspaniała wyprawa. Co radzą specjaliści

admin

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest interesujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. Sanatoria i hotele wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do miłośników gór z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza noclegowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.