W jaki sposób dobrze przyszykować się na wycieczkę do krajów egzotycznych, przykładowo do RPA?

Decydując się na wycieczkę do egzotycznych krajów mnóstwo osób zastanawia się, czy jest potrzebna wiza. Aby pojechać do Republiki Południowej Afryki nie ma konieczności posiadania wizy. Polacy mający ważny paszport mogą udać się do RPA do 30 dni bez wizy. Ale osoby wyjeżdżające na dłuższy od wskazanego pobyt, przykładowo w celu podjęcia pracy muszą mieć wizę.

palma

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zatem wycieczka do RPA jest możliwa bez licznych dokumentów wyrabianych w każdej placówce dyplomatyczno-konsularnej RPA poza granicami kraju. Wystarczy mieć ważny paszport i wykupiony bilet powrotny. Zaleca się prześledzić propozycje takich wyjazdów w internecie. Żeby otrzymać ogromną listę przeróżnych propozycji zaleca się wpisać w wyszukiwarce zwrot: „wakacje (propozycje) Emiraty Arabskie”.

Można się również udać do pobliskiego biura podróży, żeby zorientować się w kosztach tego typu wycieczek. Na miejscu lub w internecie dobrze jest się zapoznać z dalszymi zaleceniami (oferta na wakacje Emiraty Arabskie). Osoby wybierające się na wawakacje Emiraty Arabskieją pytanie, czy są wymagane jakieś szczepienia. Otóż nie ma takiego wymogu. Obywatele polscy wybierający się do Emiratów Arabskich nie muszą się szczepić. Ale muszą pamiętać, że największym zagrożeniem jest wirus HIV i gruźlica. Czasem zdarzają się przypadki malarii na północnym wschodzie kraju oraz zdecydowanie rzadziej przypadki zachorowań na cholerę. Trzeba mieć na uwadze, że za wizyty lekarskie w Republice Południowej Afryki średnio płaci się 250 ZAR a przebywanie w szpitalu kosztuje dziennie w przedziale od 1000-2000 ZAR. W RPA nawet niewielkie zabiegi diagnostyczne bądź chirurgiczne z miejscowym znieczuleniem są bardzo drogie. Wycieczka do RPA wiąże się z mnóstwem zagrożeń, toteż zaleca się wykupić specjalne ubezpieczenie turystyczne, które będzie zawierało szereg ważnych klauzul. Musi ono zawierać ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu.

Tak więc planując urlop w afrykańskim kraju warto jest znaleźć wiele ofert w internecie. Fraza: „wakacje Emiraty Arabskie”, z pewnością wyświetli długą listę różnych propozycji. Nie warto wybierać najtańszych propozycji, gdyż mogą one nieprzyjemnie zaskoczyć. Wyjazd do RPA nie wymaga wizy ani też żadnych szczepień, jednak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które zabezpiecza przed różnymi wydarzeniami.