Parę ciekawych pomysłów na przerwę świąteczną czy góry w jakimś innym miejscu, niż tradycyjne góry.

Szukając inspiracji na wyjazd podczas zimowych ferii lub w przerwie świątecznej większość ludzi kieruje się w stronę gór. Rzeczywiście to właśnie południe kraju jest najchętniej wybieranym rejonem w czasie wolnych dni w zimie. Coraz liczniejsze ośrodki narciarskie, spora ilość sztucznie naśnieżanych stoków powodują, że nawet w czasie gorszej pogody i tak będzie można przyjemnie spędzić wolny czas. Jakiś czas temu pojawiło się nawet rozdzielenie terminu przerwy feryjne dla wszystkich województw, wszystko dlatego, żeby rozdzielić przyjazdy do miejscowości w górach na dłuższy okres czasu.

Lecz w ostatnich latach coraz chętniej w miejsce gór wybierane są inne kierunki takich wyjazdów. Swoją propozycją kuszą bowiem ostatnio miejsca, jakie do tej pory były kojarzone tylko z wakacyjnymi wyjazdami. Coraz większa liczba ośrodków nad morzem i na Mazurach działa cały rok, a dzięki znacznie mniejszym cenom niż w wakacyjnym sezonie ich propozycja jest bardzo kusząca – czytaj więcej na . Zwłaszcza jeśli się nie przepada za jazdą na nartach, to wyjazd do jakiegoś innego miejsca może być ciekawą alternatywą.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Spora ilość rodziców decydując się na ferie w kołobrzegu dla dzieci będzie się zastanawiać, czy nie będą się one tam nudzić. Analogicznie będzie, jeśli planuje się rodzinny wyjazd w tym okresie, przecież morze przede wszystkim będzie się kojarzyć z kąpielami i plażowaniem, a w zimie raczej ciężko z tym będzie o to – wypoczywaj z Interferie. Lecz takie obawy są zupełnie bezpodstawne, bo i w miejscowościach nad morzem można się bardzo dobrze bawić w zimie, trzeba tylko wykazać odrobinę kreatywności.

Po pierwsze zimowa pora to doskonały okres na spacerowanie, wtedy właśnie w powietrzu będzie dużo tak cennego dla ludzi jodu. Można też spędzać aktywnie czas na lodowiskach, które otwarte jak tylko pogoda będzie odpowiednia, w większości miast co najmniej jedno można będzie znaleźć. Dużo atrakcji można też mieć w miejscach, w których się nocuje. Jeżeli na swój wyjazd będzie się wybierać hotel (sprawdź kwatery pracownicze łódź) nad morzem z basenem, to z tego basenu i innych hotelowych atrakcji można będzie korzystać przez cały pobyt.