Parę ciekawych pomysłów na przerwę świąteczną czy góry w jakimś innym miejscu, niż tradycyjne góry.

Szukając inspiracji na wyjazd podczas zimowych ferii lub w przerwie świątecznej większość ludzi kieruje się w stronę gór. Rzeczywiście to właśnie południe kraju jest najchętniej wybieranym rejonem w czasie wolnych dni w zimie. Coraz liczniejsze ośrodki narciarskie, spora ilość sztucznie naśnieżanych stoków powodują, że nawet w czasie gorszej pogody i tak będzie można przyjemnie spędzić wolny czas. Jakiś czas temu pojawiło się nawet rozdzielenie terminu przerwy feryjne dla wszystkich województw, wszystko dlatego, żeby rozdzielić przyjazdy do miejscowości w górach na dłuższy okres czasu.

Lecz w ostatnich latach coraz chętniej w miejsce gór wybierane są inne kierunki takich wyjazdów. Swoją propozycją kuszą bowiem ostatnio miejsca, jakie do tej pory były kojarzone tylko z wakacyjnymi wyjazdami. Coraz większa liczba ośrodków nad morzem i na Mazurach działa cały rok, a dzięki znacznie mniejszym cenom niż w wakacyjnym sezonie ich propozycja jest bardzo kusząca – czytaj więcej na . Zwłaszcza jeśli się nie przepada za jazdą na nartach, to wyjazd do jakiegoś innego miejsca może być ciekawą alternatywą.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Spora ilość rodziców decydując się na ferie w kołobrzegu dla dzieci będzie się zastanawiać, czy nie będą się one tam nudzić.

Jeśli masz pewność, że dane na omawiany wątek okażą się dla Ciebie użyteczne, to wejdź na proponowany serwis www (http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html), który zapewne tego typu wiadomości posiada.

Analogicznie będzie, jeśli planuje się rodzinny wyjazd w tym okresie, przecież morze przede wszystkim będzie się kojarzyć z kąpielami i plażowaniem, a w zimie raczej ciężko z tym będzie o to – wypoczywaj z Interferie. Lecz takie obawy są zupełnie bezpodstawne, bo i w miejscowościach nad morzem można się bardzo dobrze bawić w zimie, trzeba tylko wykazać odrobinę kreatywności.

Po pierwsze zimowa pora to doskonały okres na spacerowanie, wtedy właśnie w powietrzu będzie dużo tak cennego dla ludzi jodu. Można też spędzać aktywnie czas na lodowiskach, które otwarte jak tylko pogoda będzie odpowiednia, w większości miast co najmniej jedno można będzie znaleźć. Dużo atrakcji można też mieć w miejscach, w których się nocuje. Jeżeli na swój wyjazd będzie się wybierać hotel (sprawdź kwatery pracownicze łódź) nad morzem z basenem, to z tego basenu i innych hotelowych atrakcji można będzie korzystać przez cały pobyt.