W jaki sposób możemy podróżować po naszym kraju? Który środek transportu będzie odpowiedni na daną okazję?

Już dawno minęły czasy, gdy ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu bardzo wysokich cen biletów. Z samolotu korzystało się w sytuacji, w jakiej nie było już innej możliwości, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał o lataniu na całkiem bliskie odległości. Dziś się to już całkiem zmieniło i z łatwością można znaleźć w internecie sporo bardzo tanich biletów, również na loty krajowe. Ludzie z wielką chęcią korzystają z takich okazji planując urlop w Polsce. Jakie są możliwości transportu po kraju oraz, który będzie najlepszy w jakich sytuacjach?

Samolot jest jedną z opcji. Sprawdza się świetnie, jak jedziemy na wypoczynek do większego miasta. Jak mamy taki wyjazd w planach, to przykładowo tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków znajdziemy z łatwością. Sporo ludzi na pewno z przyjemnością zwiedzi tak piękne, historyczne miasto z niesamowitym klimatem i dużą ilością zabytków. Z kolei coraz częściej zdarza się, iż ludzie decydują się na lot z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc oszczędzić sobie kilku godzin jazdy autem (czytaj ). Może się także okazać, iż gdy lecimy we dwójkę oraz uda nam się znaleźć tanie loty, to opłaty za transport będą mniejsze niż innym środkiem lokomocji. Tego typu okazje też się zdarzają, dlatego opłaca się przeglądać oferty w sieci.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, które są w stanie rozwinąć prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dotarcia w niektóre miejsca ogromnie się skrócił. Jednak siatka połączeń nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, aby można było dotrzeć tego typu pociągami wszędzie. Na pewno najwięcej z nich zatrzymuje się w stolicy. Dlatego jeśli ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to może na pewno skorzystać z takiej opcji.

Jeśli objaśniana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów spotkania firmowe warszawa tu – te wiadomości także nie mogą pozostać niezauważone.

Sporym plusem jest to, że pociąg taki staje w centrum, dlatego nie musimy martwić się drogą dojazdu z lotniska do naszego hotelu, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Od paru lat popularni są tani przewoźnicy oferujący przewozy sporymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest całkiem sporo, dlatego takim środkiem transportu dojedziemy w wiele miejsc. Cena na pewno jest atrakcyjna, natomiast czas przejazdu jest większy. Natomiast często komfort jazdy jest świetny i można spędzić wygodnie czas na rozkładanych fotelach, mogąc korzystać z bezprzewodowego internetu. Dlatego droga, jaką mamy do pokonania może minąć niepostrzeżenie. Nie jest to jednak opcja dobra dla dzieci, jakie muszą siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie choć chwilę pochodzić pomiędzy siedzeniami.

Wiele osób jednak chwali sobie swój środek transportu, to znaczy samochód. Można dojechać w każde, nawet najbardziej oddalone od dużych miast miejsce. Do tego nie są ograniczeni przez godziny kursowania, jak też przystanki konkretnych środków transportu. To na pewno bardzo wygodna opcja, natomiast na pewno jedna z droższych. Tym bardziej gdy jedzie się we dwójkę (zerknij tutaj). Co innego gdy jedziemy z całą rodziną, w takiej sytuacji koszty już rozkładają się inaczej. Można także zabrać dużo bagażu ze sobą. Jak widzimy możliwości jest sporo, a wszystko zależy przede wszystkim od tego dokąd jedziemy, w ile osób oraz jakie posiadamy fundusze.