Wypożyczamy przyczepę. Na co powinniśmy zwracać uwagę? Co jest w najwyższym stopniu kluczowe?

Niektórym może się zdawać, że wygląd przyczepy kempingowej i jej cena to dwa najbardziej ważne elementy, kluczowe przy wyborze solidnej przyczepy. To nie prawda gdyż jest dużo więcej elementów, jakie świadczą o najważniejszych kwestiach i wygodzie użytkowania. Oczywiście, iż cena, jak i wygląd to istotne kwestie, ale trzeba też sprawdzić bardziej techniczne aspekty.

Najważniejsze to wiedzieć, iż ważna jest waga przyczepy. Powinniśmy sprawdzić, jakiej wagi przyczepę jest w stanie pociągnąć nasze auto. Wartość ta musi być wyszczególniana na stronach określonej firmy wypożyczającej. To najistotniejsza informacja, ponieważ na podstawie długości przyczepy oraz marki nie zdołamy poznać wagi. Za każdym razem jest ona inna, ponieważ inna wersja czy rocznik wpływa na wagę tego samego modelu przyczepy. To jaki typ przyczepy możemy pociągnąć naszym autem pokazane jest w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

kemping

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Określona wartość, czyli Dopuszczalna Masa Całkowita, to tyle, ile ważny przyczepa, ale także dodatki, czyli bagaży, wody, jednośladów i pozostałych przedmiotów, które weźmiemy ze sobą. To oczywiste, że im większa tym bardziej komfortowa. To prawda, jak zamierzamy spędzić dłuższy pobyt w jednej lokalizacji na kempingu. Jednak, gdy mamy w planach objazdówkę i dość często taką przyczepę będziemy wozić na haku, to wielkość nie będzie już miała takiego znaczenia. Dość często w takiej okoliczności docenimy długość rzędu czterystu-czterystu pięćdziesięciu centymetrów. Ma to ogromne znaczenie w zakresie parkowania, lecz też przy manewrowaniu oraz zawracaniu. To faktycznie przy dziennie zrobionych 500 kilometrach będzie miało spore znaczenie. Jednocześnie, bardziej mała i lżejsza przyczepa to również mniejsze zużycie paliwa. Istotny jest także układ wnętrza i funkcje. Co istotne w tej kwestii, nie warto sugerować się fotografiami na stronach internetowych.

przyczepa kempingowa

Autor: hyper7pro
Źródło: http://www.flickr.com

Naprawdę trudno je zrobić w małej przestrzeni, tak więc korzystniej albo gorzej będą ukazywać daną przestrzeń. Powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na plan, układ w środku z góry. Jednocześnie, często dana firma nie prezentuje go na stronie. Nic straconego, tak naprawdę odnajdziemy go dzięki Google. Korzystnie zwrócić uwagę na różnorodne sprawy, przykładowo na to czy po rozłożeniu obu łóżek będziemy mogli wyjść z przyczepy czy dojść do wc. Czy będzie to w pełni wygodne? To może wydawać się drobnostka, lecz na dłuższą metę okazuje się bardzo ważne. Szukasz odpowiedniej przyczepy? Tu również Google przychodzi z pomocą. Wpisz przykładowo przyczepy Wrocław, wypożyczalnia przyczep Wrocław, wynajem przyczep Wrocław. A gdy musisz wypożyczyć auto renault fr1 części to sprawdź .