Planujesz wakacje? Leć samolotem!

Na wakacje najkorzystniej udać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najbardziej komfortowy, najbezpieczniejszy i najtańszy środek transportu. Oczywiście, są ludzie nie znoszący latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnym sposobem do tej formy podróżowania.

samolot

Autor: Hyougushi

Mówią oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty się psują. Niestety w naszych mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak dużo jest kolizji samochodowych ( więcej). Jeśli porównamy statystyki okazuje się, że to podróże autami są o wiele bardziej ryzykowne.

Ponadto są również o wiele bardziej kosztowne. Obecne koszty paliwa nie pozwalają na dojechanie na urlop za mniej niż około siedemset złotych, nawet gdy jedziemy tylko nad polskie morze. Tanie bilety lotnicze da się zakupić już za sto – dwieście złotych, zwłaszcza gdy chcemy wylecieć do jednego z europejskich miast. Oczywiście, im dalej się wybieramy, tym stawki wyższe, ale są miejsca, do których samochodem nie da się dotrzeć w ogóle.

samolot

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżowanie samolotem jest także dużo bardziej komfortowe, przede wszystkim z tego powodu, że trwa o wiele krócej ( tutaj). Do popularnych kurortów w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Samochodem da się tam dojechać w dwa, trzy dni.biuro (odsyłam do tego serwisu)Różnica jest ogromna.

Oczywiście, każdy wybiera się na urlop w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Jeżeli dany człowiek preferuje objazdówkę po świecie, to samochód będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeżeli jednak mamy wyznaczony punkt docelowy absolutnie warto rozważyć opcję udania się tam samolotem.