Zabytki i atrakcje, jakie wskazane jest zwiedzić we Wrocławiu

Wrocław to ładne i ciekawe turystycznie miasto, jakie przyciąga multum osób. Miasto to obfituje w mnóstwo interesujących zabytków, ślicznych uliczek i zaułków napełnionych sklepami oraz klimatycznymi kawiarenkami. Aby zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca we Wrocławiu, należało by poświęcić na to przynajmniej parę dni.

Widok na Uniwersytet Wrocławski

Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wybieramy się do Wrocławia na całkiem krótki czas, to niewątpliwie winniśmy dowiedzieć się które atrakcje i zabytki potrzebnie winniśmy zwiedzić i które z nich wzbudzą nasze największe zaciekawienie.

Zwiedzanie Wrocławia niewątpliwie powinno się zacząć od samego rynku. W sercu miasta znajduje się albowiem parę miejsc, które pewnie powinno się zwiedzić. Na rynku odszukamy kilka ważkich kościołów, w tym kościół Granizonowy, jaki znajduje się koło zabytkowych kamieniczek – Jasia oraz Małgosi. Zdołamy wejść na sam wierzchołek 90 metrowej wieży i stamtąd podziwiać przecudowną panoramę miasta. Krajobraz jest doskonały, w związku z tym z pewnością wskazane jest go ujrzeć. http://ekotur.wroclaw.pl/odjazdy.html

Rynek we Wrocławiu

Autor: Wilhelm Rosenkranz
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc podziwiać Wrocław z lotu ptaka, pożądane byłoby udać się też na wieże kościoła św. Marii Magdaleny. Ładnym miejscem godnym ujrzenia jest także Most Tumski, zwany także Mostem Zakochanych. Most ten słynie z tego, że przyjezdni (oraz miejscowości) zawieszają na nim kłódki, natomiast kluczyki wrzucają do Odry. Wrocław zwiedzanie to także Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z najpiękniejszych wrocławskich mostów – więcej na stronie http://ekotur.wroclaw.pl/więcej na stronie . We Wrocławiu warto wybrać się też do licznych kawiarenek, restauracji czy barów, gdzie między jedną i drugą atrakcją zdołamy spróbować czegoś dobrego. Koniecznie wybierzmy się też do sklepów z pamiątkami. Kupione pamiątki będą nam przypominać o przyjemnie spędzonym czasie w pięknym a także poetycznym Wrocławiu. We Wrocławiu znajduje się też niejedna galeria handlowa, do jakiej zdołamy udać się na większe zakupy. Ogromna różnorodność sklepów to doskonałe miejsce dla zakupoholików.