Atrakcyjne plaże za granicą

Na wakacyjne wojaże za granicami państwa, Polacy chętnie wyjeżdżają do Chorwacji. Dubrownik i jego okolice to świetny wybór. Urocze krajobrazy, zapewniana pogoda, tysiące wysp, rezerwaty przyrody, stare zabytki, także nadzwyczajne potrawy. Chorwacja to kilometry wybrzeży, tysiące wysepek i lazurowa woda. To sprawia, że kraj ów od lat jest oblegany przez Polaków.

Trogir w Chorwacji

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Gościnność obywateli, z którymi często łatwiej porozumieć się po polsku niż po angielsku, pociąga niektórych turystów co roku w te same lokalizacje. Chociaż okolica nadmorska jest z pewnością największym plusem tego urokliwego kraju, to warto również wybrać się do jego kontynentalnej części, gdzie znajduje się Park Narodowy Jezior Plitwickich.

Usytuowany w centralnej Chorwacji, w sąsiedztwie granicy z Bośnią i Hercegowiną, zachwyca każdego. Jeziora Plitwickie znajdują się na terenie masywu będącego kawałkiem Gór Dynarskich, który ciągnie się przez cały Półwysep Bałkański.

Bardzo zaintrygowała Cię omawiana w tym artykule sprawa? W takim razie bez obawy kliknij tutaj, ponieważ więcej odnajdziesz w linku!

Ogromny park z soczysto zielonymi drzewami chowa na własnym terenie aż 16 szmaragdowych jezior scalonych mniejszymi i większymi wodospadami. Te kaskady czystej wody w środowisku wapnistych klifów przynoszą niezwykły krajobraz.

Pomiędzy tarasowo usytuowanymi jeziorami, połączonymi licznymi strumieniami, także kaskadami w skałach dolomitowych i wapniowych, znajdują się szlaki turystyczne. Oglądanie upraszcza statek i kolejka turystyczna.

Chorwacja latem

Źródło: bilety-lotnicze.biz.pl

W zależności od tego jakim czasem się dysponuje, można wybrać pomiędzy kilkunastoma malowniczymi trasami. Najkrótsza trasa absorbuje 2 h, a najdłuższa cztery razy tyle. przybyć tu wczesnym porankiem, gdy jeszcze nie ma tłumów, a kolor wody wraz z budzącym się dniem nabiera unikalnej barwy.

Dla turystów niezorganizowanych stale znajdzie się miejsce na schronienie, nawet w sezonie. Miejscowi oferują pokoje w hotelach, jak i stancje prywatne.

Czy masz więcej pytań? (www.astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/) Nie krępuj się! My z pewnością uszanujemy wszelaką możliwość dyskusji. Więc czekamy na oceny od Ciebie.

Na podróż do Chorwacji można się zdecydować liniami powietrznymi, ewentualnie własnym czterokołowcem. Lot jest o wiele szybszy, jednak i droższy, z kolei tańszy przejazd prywatnym samochodem jest niezwykle nużący. Dobór jest zależny od poszczególnych potrzeb.