Planujesz wypoczynek z dziećmi? Koniecznie postaw na wakacje Ustronie Morskie

Lato to taki sezon w roku, gdy mnóstwo osób planuje czas wolny. Większość z nich właśnie wtedy bierze najdłuższe w roku urlopy, żeby móc spędzić czas z rodziną albo przyjaciółmi, z daleka od zgiełku wielkich miast.

A gdzie najlepiej odpoczywają Polacy?
Spośród zagranicznych wycieczek już od kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się: Grecja, Bułgaria, Chorwacja. Coraz częściej decydujemy się na Albanię oraz Gruzję. Egipt i Tunezja odchodzą pomału w siną dal, a w zamian Polacy wolą wybrać się nad polskie morze. Według informacji jednego z portali turystycznych, aż połowa Polaków planujących wakacje w Polsce decyduje się na polskie morze. Kolejne 40% wybiera się w góry. A tylko co dziesiąta osoba udaje się na Mazury.
Będąc nad morzem nietrudno dostrzec, jak jest ono uwielbiane, zarówno przez samych Polaków jak i zagranicznych turystów. Ci, którzy chcą zwiedzać, koniecznie muszą odwiedzić Gdańsk, sopockie molo oraz Gdynię Orłowo. Do częstych kierunków morskich należą też Łeba oraz jakże słynne już – Międzyzdroje. Jednak nie każdy udając się nad morze nastawia się na imprezowanie w dyskotekach i nie każdy lubi tłumy turystów na plaży. Niektórzy turyści pragną po prostu wypocząć. Dla takich wczasowiczów, szczególnie tych, które mają dzieci, nie ma nic lepszego jak wakacje ustronie morskie – sprawdź>.
wakacje ustronie morskie

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com

Ta niewielka rybacka wioska leżąca blisko Kołobrzegu proponuje zdecydowanie więcej spokoju i niż okoliczne kurorty wypoczynkowe, jak np. sam Kołobrzeg. Co nie znaczy, że w Ustroniu nic się nie dzieje. Miejscowość oferuje sporo atrakcji, które uprzyjemnią czas dorosłym oraz małym turystom.

gospodarka

Autor: Deka Inwestycje
Źródło: Deka Inwestycje

Wakacje Ustronie Morskie ustronie morskie potrafią przynieść moc radości dzieciom zwiedzającym na przykład Western Park, w którym można zaglądnąć od kuchni, jak wygląda życie plemion indiańskich. Potem warto wybrać się do skansenu chleba, żeby przy okazji zobaczyć jeden z najstarszych dębów w kraju, mający już ponad sześćset lat. Większe dzieci mogą skorzystać z niezapomnianej przygody lotu widokowego oraz zobaczyć z góry (tania uprząż wspinaczkowa) Ustroń, Kołobrzeg i ich okolice. Z kolei dla dorosłych, którzy są spragnieni mocniejszych przygód, polecane są skoki spadochronowe, odbywające się zaledwie 200 m od plaży.

Dla jednych i drugich, i większych i małych Ustronie proponuje również okoliczny park liniowy GIBON.
Widać, że w Ustroniu Morskim jest co robić, a urlop w nim na pewno nie zanudzi. Ponadto tutejsze plaże są trochu bardziej luźne niż w innych, bardziej znanych kurortach morskich.