Wypoczynek nad polskim morzem. Które miasto wybrać?

Nasze morze jest niesamowite. Choć dużo ludzi jest innego zdania, rodzime plaże są pełne. Rodacy licznie udają się w wakacje na północ kraju. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg, Rewal a może Świnoujście? Którą z miejscowości wybrać? Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy podjęciu decyzji?

Panorama miasta Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie lubimy tłumów, mamy trudne zadanie. Musimy wybrać takie miejsce, które nie zostało do tej pory odkryte przez innych wczasowiczów. Skoncentrujmy się na małych miejscowościach, oddalonych od najbardziej popularnych nadmorskich kurortów. Doskonałym rozwiązaniem może być gospodarstwo agroturystyczne lub malutki hotelik na uboczu. Wyczekiwany urlop przenieśmy na czas, gdy nie ma dużo turystów. Idealny może być wrzesień. Z całą pewnością nie spotkamy rodzin z dziećmi, ponieważ wówczas startuje rok szkolny. Także środki transportu nie powinny być tak bardzo zatłoczone. Czy nie o takim właśnie wypoczynku marzyliśmy przez cały rok? Coraz częściej pogoda we wrześniu jest gorąca. Tak więc: słońce, plaża, spokój, ukochana osoba, ulubiona muzyka, głowa wolna od stresu… Oto recepta na udany urlop!

Kwestia jest zupełnie inna w wypadku ekstrawertyków. Jeśli posiadamy taki typ osobowości, nic nas nie ogranicza. Możemy postawić na urlop w każdym miejscu nad Bałtykiem. Skupmy się na największych kurortach. Wprost idealny jest Gdańsk. Łączy ze sobą atuty wielkiego miasta, bliskość Sopotu i Gdyni oraz wspaniałą plażę z mnóstwem atrakcji dla turystów. Jedynym wyzwaniem może być znalezienie dobrego hotelu, który spełni nasze wymagania. W każdej chwili możemy skorzystać z pomocy sieci. Wystarczy, iż wpiszemy w wyszukiwarkę: „gdańsk noclegi” lub zobacz też: imprezy poznań „noclegi gdańsk”. Natychmiast pojawią się ciekawe oferty. Wybranie odpowiedniego z pewnością nie będzie problematyczne (więcej no nas tutaj).

miasto Gdańsk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Hoteli, pensjonatów, apartamentów w Gdańsku jest bardzo dużo. Tylko od nas zależy, czym będziemy się kierować przy podejmowaniu decyzji. To my musimy czuć się dobrze podczas własnego urlopu. Jeżeli – co mało prawdopodobne – nie znajdziemy czegoś konkretnego za pierwszym podejściem ponownie zasiądźmy przed laptopem. Ponownie wpiszmy frazy: „gdańsk noclegi” albo „noclegi gdańsk”. Dokładnie przestudiujmy wszelkie dostępne oferty. Jeżeli będziemy mieć jakiekolwiek wątpliwości zadzwońmy pod podane numery. Personel udzielą nam niezbędnych informacji, a my rozwiejemy wszelkie wątpliwości, zarezerwujemy miejsce, a następnie spokojnie zaczniemy się szykować do wymarzonej podróży.