Pieniny Zachodnie są niepowtarzalne i odmienne o każdej porze roku

Ustronie, dziewicza natura, urzekające, magiczne szczyty. Pieniny przyciągały zawsze niespokojne duchy i niepokornych twórców. Latem Pieniny goszczą najwięcej ludzi. Dzień jest długi, a szlaki bezpieczne, więc można do woli wędrować. To czas barw i aromatów. Możemy wspiąć się na połoniny albo górskie łąki.

W Pieninach nie ma wyniosłych szczytów, które zasłaniałyby okolice, więc możemy doświadczyć uczucia niezależności. Pora jesienna jest w Pieninach najcudowniejsza.

Czy masz zamiar może poddawać tę sprawę późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php), który rozpatruje zbliżone tematy.

Nie rozpoczyna się według kalendarza, ale po pierwszych przymrozkach, na pomiędzy wrześniem a październikiem, gdy stoki gór stają się, dzięki przewadze drzew liściastych, kolorowym dywanem. Przeważa w nim purpura buków.

W Pieninach, porę wiosenną sygnalizują już w lutym rozkwitające krokusy, wynurzające się spod pierzyny śniegu. W marcu rozwijają się przylaszczki i licznie rosnący czosnek niedźwiedzi. Odnaleźć można też przeróżne atrakcje Pieninach – komercyjne – szlaki turystyczne pieniny. Podczas weekendowego wyjazdu, można wyszaleć się na terenowych motocyklach. Można wyruszyć na niesamowite wyprawy, prowadzone przez ludzi Pienin. Podążając o 4 nad ranem, przedzierając się przez przez las, znaleźć żerowiska wilków i niedźwiedzi. Na pienińskie bezdroża można też ruszyć w nocy. W totalnych ciemnościach, opiekunowie prowadzą przez rwące strumienie, by pod koniec wycieczki, zejść stromym brzegiem, na wieczorny relaks do świtu w traperskim koczowisku.

Według powszechnych poglądów krąży wiele legend na temat okolic Pienin Wysokich w zimie. Niesie się, że śnieg odcina tubylców na długi czas, drogi są nieprzejezdne, a po ulicach przechadzają się niedźwiedzie. To faktycznie mity. Zimą Góry pienińskie zmieniają swój wizerunek. Gdy dzień się skraca a wzgórza pokazują swój pazur. Rośliny pokrywają się szronem, bieleją i tworzą niesamowite leśne śnieżne korytarze. Zimą Okolice Pienińskich jezior, to także białe szaleństwo do późnych godzin nocnych. Zaprzęg ciągnięty przez rumaki. Na zakończenie uczta przy ognisku i nocleg – zobacz: góralskie domki w pobliżu szczawnicy.http://goldwasser.pl/ gold wasserBo Pogórze Pienińskie to nie tylko natura. To przede wszystkim gościnni ludzie, którzy są duszą tych rejonów i dbają o swoje domki aby zapewnić turystom odpowiedni poziom usług .