Zakopane – wspaniała wyprawa. Co radzą specjaliści

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest piękne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. W zasięgu miasta umiejscowiony jestchoćby Tatrzański Park Narodowy.

Czy zaintrygowała Cię istotna strona (https://goldwasser.pl/)? Niezmiernie mi miło. Fantastycznie będzie, jeżeli poświęcisz jeszcze sekundę, żeby napisać swoją opinię.

Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną organizację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i domy wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do turystów z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza noclegowa sprzyja turystyce i wypoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z upodobaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto lokalne festiwale i bankiety folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zwiedzających. Zakopane jest także obszarem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco bardziej atrakcyjne cenowo opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej zaplanować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od gustów. Zakopane nie jest małym miastem i nietrudno się w nim zgubić, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie mapy miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta zaznaczone są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obrzędowość góralską i gwarę, a w głównej mierzesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można wybrać się do Aquaparku, a zimą jeździć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wyjściem na górski szlak turystyczny, trzeba przeanalizować pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być rozważnym i czujnym. Zakopane to także piękne zabytki, pomniki, muzea, teatr o bogatym repertuarze. Po wyznaczonych ścieżkach można także zorganizować eskapady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki prezentują stragany, kusząc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Pełna lista ofert noclegów w Zakopanem na .