Pracowity okres dla biur podróży

Bieszczady
Skończył się rok szkolny zaczął się więc czas plonów dla szeroko rozumianej branży turystycznej, i to nie wyłącznie dla turystyki zagranicznej. W tym sektorze z reguły umowy parafuje się dużo wcześniej.

Morze
Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie dużym powodzeniem cieszą się głównie właściciele gospodarstw agroturystycznych nad morzem czy nad jeziorami. Popularne domki zacząwszy od czerwca do lipca stają się towarem ogromnie poszukiwanym (villamare.com.pl/apartamenty,29). Nad morzem nie jest wcale tak łatwo znaleźć wygodną lokalizację – te najlepsze kwatery są już najprawdopodobniej zajęte, zostały już tylko teoretycznie mniej ciekawe kwatery.

Ja tymczasem jestem zwolennikiem właśnie mniej korzystnych lokalizacji, nie tylko ze względów finansowych. Z zasady takie noclegi są dużo tańsze od tych umiejscowionych tuż obok plaży, ale również dlatego że mamy sposobność spacerując na plażę odkryć ciekawe miejsca których nie znajdziemy w informatorach. Jest to szczególnie interesujące w miejscowościach leżących w Bieszczadach bądź innych lokalizacjach które są niedostępne ale owiane legendą, bądź zwyczajnie mających opinię dziewiczych. Czasem przyznam w zaskakujących miejscach można natknąć się na interesujących ludzi i zaskakujące panoramy.

Bieszczady
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem mogą być kwatery jakie wynajmowałem w Puszczy Kampinowskiej. Paręnaście kilometrów od największego miasta Polski zbudziłem się rano i miałem możność słuchać łosi na rykowisku i zobaczyć bobry mając gdzieś w głowie świadomość iż do Warszawy jest 4 godzin na piechotę przez las. Zniewalające odczucie.


Ale nie każdy musi lubić wrześniowe świty w lesie (we wrześniu jeszcze żacy mają wolne). Niekiedy mamy chęć zanurzyć się raz w roku w luksusie – nic prostszego, starczy określić gdzie, a później tylko wbić pozycję w przeglądarce i przeszukać pensjonaty w pobliżu a na pewno wyszukamy takie pensjonaty, które będą nam opowiadać i poczujemy się jak niegdysiejsza arystokracja w uzdrowisku. Jest w naszym kraju wiele lokalizacji w których unosi się duch dawnych czasów kiedy mężczyźni nosili cylindry zaś kobiety parasolki nawet wtenczas kiedy nie deszcz nie padał, a większość kulturalnych osób nie używała inwektyw publicznie zwłaszcza w obecności pań.