Pracowity okres dla biur podróży

Skończył się rok szkolny zaczął się więc czas plonów dla szeroko rozumianej branży turystycznej, i to nie wyłącznie dla turystyki zagranicznej. W tym sektorze z reguły umowy parafuje się dużo wcześniej.

Morze

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie dużym powodzeniem cieszą się głównie właściciele gospodarstw agroturystycznych nad morzem czy nad jeziorami. Popularne domki zacząwszy od czerwca do lipca stają się towarem ogromnie poszukiwanym Nad morzem nie jest wcale tak łatwo znaleźć wygodną lokalizację – te najlepsze kwatery są już najprawdopodobniej zajęte, zostały już tylko teoretycznie mniej ciekawe kwatery.

Ja tymczasem jestem zwolennikiem właśnie mniej korzystnych lokalizacji, nie tylko ze względów finansowych. Z zasady takie noclegi są dużo tańsze od tych umiejscowionych tuż obok plaży, ale również dlatego że mamy sposobność spacerując na plażę odkryć ciekawe miejsca których nie znajdziemy w informatorach. Jest to szczególnie interesujące w miejscowościach leżących w Bieszczadach bądź innych lokalizacjach które są niedostępne ale owiane legendą, bądź zwyczajnie mających opinię dziewiczych. Czasem przyznam w zaskakujących miejscach można natknąć się na interesujących ludzi i zaskakujące panoramy.w ofercie jamajka last minute jamajka last minute

Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem mogą być kwatery jakie wynajmowałem w Puszczy Kampinowskiej. Paręnaście kilometrów od największego miasta Polski zbudziłem się rano i miałem możność słuchać łosi na rykowisku i zobaczyć bobry mając gdzieś w głowie świadomość iż do Warszawy jest 4 godzin na piechotę przez las. Zniewalające odczucie.

Ale nie każdy musi lubić wrześniowe świty w lesie (we wrześniu jeszcze żacy mają wolne). Niekiedy mamy chęć zanurzyć się raz w roku w luksusie – nic prostszego, starczy określić gdzie, a później tylko wbić pozycję w przeglądarce i przeszukać pensjonaty w pobliżu a na pewno wyszukamy takie pensjonaty, które będą nam opowiadać i poczujemy się jak niegdysiejsza arystokracja w uzdrowisku. Jest w naszym kraju wiele lokalizacji w których unosi się duch dawnych czasów kiedy mężczyźni nosili cylindry zaś kobiety parasolki nawet wtenczas kiedy nie deszcz nie padał, a większość kulturalnych osób nie używała inwektyw publicznie zwłaszcza w obecności pań.